Jesteś tutaj

„Nazywam się Ondřej Kovář, spotkania z rodziną lub przyjaciółmi przy grillu ogrodowym są dla mnie wyjątkowo spędzonymi chwilami. Dlatego stworzyłem grill ogrodowy Vulcanus”, w ten sposób opisuje Ondřej, jak wpadł na pomysł wykonania grilla o niepowtarzalnym designie.

Vulcanus powstał przez połączenie zamiłowania do kowalstwa i miłości do jedzenia. Grill stanie się dla Państwa kuchnią na świeżym powietrzu, a także symbolem przyjemnego towarzystwa, ciepłych wrażeń i wspomnień, które długo nie przeminą.

Ondřej wykorzystał wszystko do jego wykonania: swoją wiedzę, doświadczenie, uczucia, wizje i wspomnienia. A teraz mamy nadzieję, że przez długi czas będzie sprawiał radość również Państwu, że siedząc na świeżym powietrzu i jedząc coś smacznego, nigdy nie będziecie sami, chyba, że właśnie tego będziecie chcieli.

Dlaczego nazwa Vulcanus?

Nazwaliśmy grille imieniem rzymskiego boga ognia i patrona wszystkich kowali – Wulkana. Zgodnie z mitologią swoje kuźnie miał wewnątrz aktywnych wulkanów.

Jego Muzą mu była żona Wenus, którą Rzymianie czcili jako bogini piękna. Dzięki niej Vulcanus wniósł do swoich produktów piękno, namiętność i zmysłowość.

Nasz grill łączy z bogiem ognia kilka symboli:

  • Sam ogień, który jest źródłem ciepła i przyjemnej atmosfery.
  • Uczciwe kowalstwo, a także wysoka jakość, funkcjonalność, długa trwałość i piękno grilla.
  • Sam Ondřej Kovář, który jest utalentowanym kowalem artystą, a także doskonałym kucharzem.

Możliwości gotowania

Na grillach Vulcanus można przygotowywać posiłki przez cały rok. Jajka na śniadanie, stek na obiad i gulasz z kociołka na wieczorne spotkanie z przyjaciółmi lub rodziną.

Można przygotować mięso, warzywa, sery, kiełbaski i jajka. Dzięki oddzielnym strefom grzewczym można również pozostawić stek do wysmażenia i przygotować świeże warzywa.

Płyta stalowa

Do przyrządzania mięsa, ryb, warzyw, ciasta, serów i jaj. Może być również używana do gotowania w garnku lub na patelni.

Ruszt środkowy

Ruszt środkowy ma dwie pozycje do grillowania bezpośrednio na ogniu lub gorącym węglu. Może być umieszczony na różnych wysokościach za pomocą nasadki, która jest również wyposażona w okrągły uchwyt na żeliwny kociołek lub wok. Tak samo, jak na płycie, tak również na ruszcie można umieścić garnki i patelnie.

Co to jest COR-TEN?

Korpus grilla Vulcanus wykonany jest ze specjalnej wysokiej jakości stali COR-TEN z patyną koloru rubinowego. Materiał COR-TEN pierwotnie służył przede wszystkim do budowy statków, ponieważ jest odporny na środowisko wilgotne i słone. Grill jest odporny na deszcz, mróz i śnieg. Jest naturalny, przyjazny dla środowiska i zawsze będzie wyglądał jak nowy

  • Niepowtarzalny wygląd z patyną.
  • Minimalne wymagania dotyczące konserwacji.
  • Odporny na wszystkie wpływy zewnętrzne.
  • 100% przyjazny dla natury.

Inne zalety Vulcanusu

Materiał akumulacyjny

Na grillu Vulcanus można grillować przez cały rok. Ma świetną stabilność termiczną i mniejsze zużycie opału niż inne grille. Zapewnia to 38 kg akumulacyjnych płyt ceramicznych precyzyjnie formowanych wewnątrz paleniska.

Certyfikaty

Płyta grillująca grilli Vulcanus ma certyfikat zgodności z wymaganiami UE dotyczącymi kontaktu z żywnością. Przygotowanie posiłków jest w 100% bezpieczne i nie należy martwić się o uwalnianie szkodliwych substancji podczas grillowania.

Produkcja w Europie

COR-TEN importujemy z Włoch, gdzie mają bogate doświadczenie z tego typu materiałem i jego wytrzymałością. Ceramiczny rdzeń akumulacyjny jest produkowany przez firmę niemiecką. Same grille są wykonywane w dużej mierze ręcznie w Czechach.

Newsletter

Zapraszamy do przeczytania ciekawych przepisów, wskazówek i porad dotyczących grillowania. Prosimy do zapisania się do newslettera Vulcanus. Warto spróbować, zrezygnować można w dowolnym momencie.